Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Zdalna szkoła +

Zdalna Szkoła+

w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej Oś I

Powszechny dostęp do szybkiego Internetu Działanie 1.1

Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach.

 

W ramach projektu Gmina Dąbrowa otrzymała grant w wysokości 55 tyś. zł. za który zakupiła 21 nowych laptopów wraz z myszami, które następnie zostały przekazane dyrektorom szkół podstawowych. Docelowo sprzęt trafił do najbardziej potrzebujących uczniów i nauczycieli, aby umożliwić im udział w zdalnej edukacji. PSP Chróścina otrzymała 13 laptopów, PSP Narok 5, a do PSP Dąbrowa trafiły 3 laptopy.

 

Efektem realizacji projektu jest umożliwienie zdalnej edukacji uczniom i nauczycielom oraz aktywne włączenie się w codzienne zajęcia szkolne. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu pandemii.

 

Prowadzenie nauczania hybrydowego w placówkach oświatowych lub całkowite ich zamknięcie wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Urządzenia umożliwią uczniom realizację podstawy programowej z własnego domu. Po zakończonym stanie pandemii sprzęt wróci do szkół z przeznaczeniem na wykorzystanie w cyklu edukacyjnym.

 

Program: Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

Fundusz: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Wnioskowana kwota wsparcia: 54.999,84 zł

Rok wsparcia: 2020

Flaga UE.png